Nový web najdete na HristeRejHer.cz
ÚvodO násReferenceDětská hřištěKontaktyVolejte +420 777 973 002
hřiště Richter
Cíl společnosti

Nabízet dětská hřiště té nejvyšší kvality, které umožňují zapojit se do hry každému bez ohledu na jeho věk.

Loď

„ Jsme potěšeni, když naše herní prvky pomáhají vytvářet herní plochy jedinečné a atraktivní.“
hřiště Richter

Malý vodní svět

Součástí Areálu volného času u základní školy Gutova na Praze 10 se stal i Malý vodní svět, který vznikl v architektonickém ateliéru LILA s.r.o, kde na něm spolupracovali zejména hlavní architekt ateliéru Ing.Arch. Jan Lauda a Ing. Arch. Jana Mlejnková. Od roku 2006 se studie postupně upravovala a od letošního jara je toto netradiční, nejenom dětské hřiště otevřeno. Prostor je vybaven prvky od německé firmy Richter Spielgeräte, které do České republiky dodává společnost HřištěRichter. Herní elementy jsou převážně z V4A nerezové oceli, ale i z výběrového dubového a modřínového dřeva. Pomocí různě utvořených zařízení pro hry s vodou si mohou děti hravým způsobem osvojovat např. základní znalosti z fyziky. Žlaby, vahadla, stoly, pumpy a mnohé jiné herní prvky nabízejí zábavu, zvláště pak ve spojitosti s pískem. Vše je o to lepší pokud se hry společně účastní více dětí najednou.

Hodnotu nabídky pro hru s vodou nelze ani dostatečně ocenit. Hra s našimi prvky jedinečným způsobem přispívá k celkovému rozvoji dítěte. Cítit vodu, nechat ji proudit, směrovat ji, zastavovat, vidět ji vsakovat, pocítit sílu vody – to vše přispívá k zábavnému získávání zkušeností, k dalšímu kroku v dobývání okolního světa dítěte.

Velmi zajímavý je např. Archimédův šroub - starý princip vodního šroubu, ale i ostatní rotační dopravníky. Velkou legraci si děti užijí s Vodní tryskou a sestavami z korýtek a proudnic. V areálu jsou také umístěny 3 skluzavky a zvláště pro kluky velmi atraktivní bagr.

Pokud máte nějaké dotazy nebo komentáře k tomuto projektu, který jsme donedávna mohli obdivovat jen na západ od naší země, napište. Využijte k tomu náš webový kontaktní formulář. Vzhledem k tomu, že se jedná o první hřiště tohoto druhu na našem území, budou pro nás vaše připomínky velmi cenné. Rádi také přivítáme zajímavé fotky vašich ratolestí a rádi je s vaším svolením umístíme na náš web.

S pozdravem,
HřištěRichter